logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 17:18

www.slunecnice.cz
i Vy zde můžete mít reklamu

perličky konstruktérů JŘ Českých drah, a. s.


DOTAZ: Zajímalo by mě, z jakého důvodu zastavují některé rychlíkové spoje v žst. Čelákovice, např. R 757 v trase Klatovy - Jeseník či R 758 Meziměstí - Praha. Přitom tato stanice leží jen 27 km od Prahy a osobní doprava je zde ve špičce zajištěna po třiceti minutách. V dřívějších dobách v této stanici rychlíky nestavěly vůbec, dnes to jen prodlužuje jízdní dobu mezi Hradcem Králové a Prahou.

ODPOVĚĎ: Při sestavování jízdního řádu je trasa každého rychlíku probírána a jsou předkládány návrhy na úpravu jeho trasy, včetně případných změn v jeho zastavování. V Čelákovicích zastavují některé rychlíky proto, že je v jejich poloze časová rezerva, která se nedá žádným způsobem použít (trasy ostatních vlaků, přípoje, provozní intervaly apod.). Jedno zastavení navíc je dle našeho názoru účelnější než stát v další stanici dlouhou dobu.

(odpovídal Ing. Dušan Schöffer z odboru osobní dopravy a přepravy DOP, Železničář 30/03)


Pokud i Vy, milí čtenáři, znáte další nelogická a pikantní vysvětlení konstruktérů GVD Českých drah (a že jich zejména v Železničáři v minulosti bylo!), dejte nám o nich prosím vědět. Nezapomeňte uvést přesný zdroj. Tyto DOTAZ-ODPOVĚDi budeme sbírat a postupně zveřejňovat. Možná tím dojdeme k zajímavým zjištěním.

Snad letos v prosinci na stránkách Nezávislého železničáře zavedeme databázi Nepřípojů Českých drah, a. s., do které postupně zařadíme nalezené nepřípoje v novém JŘ ČD 2003/04. Kolik jich bude?

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info