logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 18:30

www.anoweb.cz
BESIP - Nepozornost zabíjí

první čísla Nezávislého železničáře


Jak skončí vyšetřování GI ČD aneb Proč Zelený lže


Vyšetřování nehospodárností managementů vedených likvidátory drah Šípem, Mládkem a Sosnou patří k ostře sledovaným událostem na železnici. Generální ředitelství, generální inspekce a ministerstvo dopravy a spojů jsou výjmečně zajedno v tom, že na ČD v onom období skutečně docházelo k rozsáhlým dnes již vyšetřeným i nevyšetřeným podvodům a nehospodárnostem (některé mají charakter tzv. tunelování podniku). Práce GI pod vedením Ing. Květoslavy Kořínkové, CSc., dokonce došla tak daleko, že na oba posledně jmenované likvidátory bylo podáno trestní oznámení.

Určitě důvod k radosti, ALE!! Není to pouze hra?! Nezahraje se to opět do autu tak, aby stejně jako v obdobných kauzách viníci zůstali nepotrestáni (nemusí to být jen hra GI, GŘ a MDS, ale i např. nedostatek důkazů; proděravělé zákony ČR, které jsou na zločince téměř vždy krátké (I páni poslanci České strany spřátelených deklamátorů mají spoustu jiné práce, než se zabývat takovou prkotinou, jakou je zásadní novelizace trestního práva ve prospěch slušných občanů ČR. Vždyť stačí velká slova a žádné činy!); nízké IQ některých soudců ČR atp.) a železničářská i neželezničářská veřejnost nabyla dojmu, že byla snaha je potrestat?!

Někdo možná namítne, že inspektorka Kořínková se opravdu snaží. Doufejme! (slyšel jsem názor železničáře, podle kterého ji vedení drah hází klacky pod nohy)

Kdo se ale určitě nesnaží, je největší lhář na Českých drahách - její generální ředitel Ing. Dalibor Zelený, který pro Právo ze dne 30. ledna 1999 uvedl (cituji): ...ti, kteří za plýtvání měli odpovědnost, už ve funkcích nejsou... Lež jako věž! Jak jinak si vysvětlit, že zločinec Sosna nadále pracuje na Českých drahách?! To opravdu byla dle ředitele Zeleného jeho práce tak chvályhodná, že jej jmenoval dokonce ředitelem Ústavu podnikového vzdělávání?! Aby učil železničáře okrádat vlastní podnik?!

Ing. Zelený se navíc dle Ing. Kořínkové nestaví ke kontrolním zprávám příliš vstřícně (viz např. rozhovor v O 47/98).

A to není jen nový ředitel ÚPV! Všimněte si například personálních změn na GŘ, které také nedávají příliš mnoho důvodů k optimismu. Situace je ale zde o něco lepší.

Tak co se to s Vámi, pane generální řediteli, děje? Proč se ještě potápíme?!


Martin NAJMAN

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info