logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 17:42

www.quick.cz
hasici-zichovice.wz.cz/

první čísla Nezávislého železničáře


Komu fandí ministr Peltrám?


Nejednoho železničáři asi šokoval projev ministra Peltráma ke shromážděným úředníkům MDS ČR, který byl zveřejněn v Železničáři 1/99. Zarážející bylo několik zvláštních vět.

První: Stará koncepce byla v mnoha směrech dobrá... - Stará koncepce nebyla v žádném směru dobrá, protože byla od základu špatná! Správně mělo být uvedeno: Stará koncepce byla velmi špatná, protože vycházela z celkového zaměření, že je nutné privatizovat a likvidovat - jako cíl! My chceme privatizovat, protože nic jiného než ničit ani neumíme (a ani nechceme umět!), a to je trochu něco jiného.

Druhá: ...ne šmahem rušit regionální tratě, když nemáme náhradu. - Já jsem to pochopil tak, že tratě ČD se nebudou rušit šmahem, ale postupně se zaváděním náhradní dopravy!

Třetí: ...ji nemáme čím nahradit ani na dálkových tazích... - Neuvěřitelné, čím se ministerstvo zabývá a k jakému poznání došlo!

Čtvrtá (navazující na předchozí): dálnice D 1 se bude postupně opravovat, takže se bude jezdit třeba ve dvou pruzích. - Opět se to dá chápat tak, že MDS železnici nebere jako šetrný a bezpečný dopravní prostředek. Dle obou vět má (zřejmě myšlen první koridor) posloužit jako odlehčovací v období oprav dálnice D 1! Po dokončení oprav...!

Co na to říct?! Když vezmeme v potaz další okolnosti jako např. stále stejný poměr státních investic zhruba 1 : 2 ve prospěch automobilů a nižší letošní dotace pro ČD oproti loňsku (viz např. O 1/99 Hnutí Duha: Soustavné...), lze tušit, že ministr stále víc a víc tíhne k silniční dopravě!


Martin NAJMAN

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info