logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 16:19

www.slunecnice.cz
www.darujkrev.cz/

první čísla Nezávislého železničáře


Kontrolní útvary Českých drah nemají práci?!


Do inventáře úschovny kol a zavazadel žst. Nymburk hl. n. přibyla první letošní pondělí další položka - obrovská dřevěná deska se soupravou kovových úschovních známek na kola. Nebylo by na tom nic divného, kdyby to nebylo určeno pro kola zaměstnanců ČD. Ta se dosud pouze zapisovala do k tomu určeného sešitu. Úplně to stačilo - pracovníci úschovny nepamatují jakékoliv problémy s koly zaměstnanců. Už z tohoto pohledu se jim to jeví jako ZBYTEČNOST. Což o to, horší je jiný problém: Kam s tím? Služební místnost je řešena tak, že rozměrnou desku není kam dát. Nezbývá, než ji po několikerém přemisťování nábytku nechat uprostřed místnosti, kde stejně bude překážet.

Nový přednosta stanice Ing. Václav Šimek (od 1. 1. 1999 místo Ing. Grebíka) bez bližšího vysvětlení uvedl, že jakýsi starší (!) vnitřní předpis o úschově kol se vztahuje i na kola zaměstnanců. Z tohoto důvodu daly kontrolní orgány ČD (neuvedl, jaké) někdy v listopadu loňského roku pokyn k uvedení do předpisového stavu, který platí pro všechny úschovny v síti ČD.

Zarážející je, že kontrolám minulých managementů to nevadilo. Teprve kontrola současného vedení ČD, které veřejně slibuje lepší hospodaření firmy, nařídí zbytečnou investici (v Nymburce cca 2000,- Kč - pan přednosta nesdělil cenu)!


Martin NAJMAN

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info