logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 16:28

www.cnw.cz
otavan.wz.cz/

první čísla Nezávislého železničáře


Pane Dušku, prosím odstupte ze SR ČD!

OTEVŘENÝ DOPIS PŘEDSEDOVI OSŽ JAROMÍRU DUŠKOVI


28. dubna 1999


Vážený pane Dušku,

uplynulo již osm měsíců od Vašeho jmenování do Správní rady ČD, což je dostatečně dlouhá doba pro ohlédnutí se zpět za Vámi vykonanou činností. Jelikož u Vás neklesá obliba železničářů, zejména Vašich členů, tak rychle jako u Ing. Zeleného, a proto se stále, a dle mého názoru i neoprávněně, těšíte jejich velké podpory, budu dále mluvit pouze za sebe. Činím tak ale před železničářskou veřejností.

První otázka: Co se Vám za těch osm měsíců členství ve SR ČD kromě prosazování "nutného" zdražení jízdného v osobní železniční dopravě podařilo?

Když už jste se bez ohledu na nesouhlas části železničářské obce (i z řad Vaší členské základny) mermomocí hrnul do SR, měl jste dokázat, že účast odborů v nejvyšší výkonné moci drah je oprávněná! Protože jste to nedokázal, vyzněly Vaše argumenty uvedené v článeku v O 33/99 naprázdno.

Budete-li souhlasit s tím, že když se Vám něco na železnici nelíbí, umíte se hodně nahlas ozvat, pak jistě budete souhlasit s tím, že se Vaše politika od nástupu do SR značně změnia. Zatímco předtím jste kvůli rozkrádání Českých drah nemohl nechvalně proslulou bandu v čele s Ing. Sosnou ani cítit, nyní jste se za celých osm měsíců ani neozval proti jeho obsazení vedoucí funkce ředitele ÚPV!

Zatímco jste se předtím bouřil proti nesmyslným reorganizacím, nyní je to Vám jedno. Pokud se někdo ze strany OSŽ proti reorganizacím např. KMŽP a KPT, odborů a oddělení na GŘ ap. ozve, pak to už jsou jen osamocené ZV či ZO.

Zatímco dříve jste se bouřil proti rozkrádání majetku ČD, nyní pro to nadšeně připravujete půdu, neboť jste také nedokázal vysvětlit, čeho a jak se transformací ČD, s. o., na akciovou společnost kromě převedení majetku na firmu a ovládnutí státní firmy daleko menším počtem lidí dosáhne! Anebo také naivně věříte, že pouhou změnou právní formy se všemi z toho vyplývajícími důsledky najednou (abychom si nehráli se slovíčky: nebo časem) budou ČD rentabilní?! To byste musel opravdu mít IQ menší než 80, kdybyste tvrdil, že ano, a nevěděl, že se ČD změní až po systémové reorganizaci řídící struktury! Ptám se Vás: Co jste jako člen SR pro to udělal? Divíte se ještě, že Vás podezírám(-e) z chystaného tunelování ČD, a. s.?

Protože v žádném případě nemohu vyloučit přehlédnutí některých závažných skutečností, které by opravňovaly k Vašemu pohoršujícímu jednání na veřejnosti, byl bych velmi rád, kdybych dostal na výše položené otázky jasné, konkrétní a nezaměnitelné odpovědi. Prosím Vás o JASNÉ, KONKRÉTNÍ a NEZAMĚNITELNÉ odpovědi. Pokud tedy nemáte jak na danou otázku odpovědět anebo byste chtěl zodpovědět otázku, která Vám v dopise nebyla položena, tak danou otázku radši nezodpovídejte vůbec. Na oplátku, budete-li si to přát, jsem ochoten Váš vysvětlující dopis na stránkách NŽ zveřejnit.

Protože nejsem členem OSŽ (ještě to by mi chybělo!), je mi úplně jedno, zda jste či nejste jeho předsedou. Když se to bude Vašim členům, kteří naivně věří, že OSŽ je i k něčemu jinému než k smíchu (i vzteku) a zajišťování rekreace, sportu, kolekce a vyjednávání kolektivní smlouvy (nutno podotknout, že toto samé umí i zbývajících pět odborových centrál na železnici), a drtivá část z nich nezná přepychově zařízené kanceláře a pracovní dobu a náplň tuším 54 lidí Ú OSŽ (tím ovšem nechci říci, že zrovna Vy nepracujete, i když se téměř výhradně zabýváte záležitostmi, kterými byste se zabýval neměl, např. výslovně interními informacemi ČD nebo jednáním s dealery aut za účelem poskytnutí slevy členům OSŽ na zakoupení auta), líbit, klidně si z nich za Vaši práci vysajte třeba 20 % jejich mzdy a ze ZO (ZV) OSŽ odveďte třeba 90 %!

Jako relativně spokojený cestující, zejména velký propagátor přepravních služeb železnice, které jsou stále velmi špatné díky špatné řídící činnosti neochotného či neschopného managementu Vašeho přítele, Ing. Zeleného, a nemístním zásahům a dezinformacím OSŽ, a též daňový poplatník, dotující tento bordel v černé díře, zvané České dráhy, si dovoluji Vás vyzvat, abyste v zájmu Českých drah odstoupil z funkce člena SR ČD, a tak přestal železnici škodit, a hleděl si POUZE svých odborářských záležitostí, kvůli kterým, předpokládám, jste předsedou ODBOROVÉHO sdružení železničářů!

S pozdravem


Martin NAJMAN

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info