logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 17:22

www.atlas.cz
hasici-zichovice.wz.cz/

železniční politika


25. 6. 04   -  

Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje (IDSOK)

V železničáři 21/04 si čtenáři mohou přečíst článek o viditelných výsledcích spolupráce Českých drah, a. s., a Krajského úřadu v Olomouci. Jaké jsou výsledky této spolupráce při (ne-)zapojování železnice do IDSOKu, to se mohou sami přesvědčit na místě...

19. 5. 04   -  

Konec přeprav lodí a spěšnin po železnici?

České dráhy vyklízejí přepravní trh nejen spěšnin, ale i lodí. První článek na toto téma začíná popisem skutečné události a končí úvahami o možnostech přepracování stávajícího naprosto nefunkčního systému.

31. 3. 06   -  

Otázky a odpovědi

Zde si můžete přečíst (ne-)odpovědi především od tiskového mluvčího ČD na aktuální i méně aktuální otázky týkající se železnice. Máte-li sami nějaký dotaz, na který byste na stránkách NŽ rádi našli odpověď, neváhejte nás kontaktovat na níže uvedené emailové adrese.

17. 12. 03   -  

Ach, ty výluky...

Také Vás štvou výlukové činnosti Českých drah, a. s.? Jsou nebo nejsou nutné a v jakém rozsahu? Kdy jsou třeba a kdy ne? První pokus o vyčíslení nákladů a srovnání dvou variant v konkrétním případě.

19. 11. 03   -  

Stávka

Rakouští železničáři vstoupili do stávky na protest proti nekoncepční politice rakouské vlády a potažmo Evropské unie. A jak reagoval management Českých drah - jako partner nebo jako soupeř?

7. 4. 03   -  

Kdo má být spokojen - cestující anebo tvůrci jízdního řádu?

Je opravdu Jízdní řád Českých drah přijatelným kompromisem mezi potřebami cestujících a provozními možnostmi dopravce, jak tvrdí jeho spolutvůrce Ing. Dušan Schoffer? Anebo je plný zbytečných nedostatků a zásadních omylů?

9. 4. 05   -   Zahloubení železniční tratě v Mladé Boleslavi aneb Konec...

V Mladé Boleslavi probíhá rozsáhlá stavební akce na vybudování mimoúrovňového křížení železniční tratě ČD 064 se třídou Václava Klementa. České dráhy opět úmyslně propásly velkou šanci se v tomto regionu prosadit...

25. 3. 03   -   Jak je to s obyčejným a zákaznickým jízdným

V lednu loňského roku České dráhy dvakrát za sebou výrazně zvýšily jízdné na železnici a zavedly takzvané obyčejné a zákaznické jízdné. Zdůvodňovaly to tím, že je k tomuto kroku donutilo Ministerstvo financí ČR, které to už tehdy popíralo. Kde tedy je pravda?

12. 2. 03   -   České dráhy, a. s., nezačaly dobře

O jedné silvestrovské jízdě na Šumavě a nekončící neschopnosti Českých drah poskytnout kvalitní služby. Naučí se to konečně někdy?

12. 2. 03   -   Co se Českým drahám podařilo za posledního tři a půl roku aneb...

O zaujatosti až po nenávist většiny českých masmédií vůči železnici, která je velmi často na hraně trestního zákona, snad každý víme své. Nyní si povíme o opačném extrému - oddanosti a věrnosti, a sice jak se holá fakta a skutečnosti dají v podnikových novinách překroutit ve prospěch...(Příspěvky čtenářů zveřejněné v této rubrice se nemusejí shodovat s názorem vydavatele.)

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info