logo NŽ - úvodní stránka Vyhlášení vítěze ankety Ropák roku 2007!
heslo
proč tyto stránky
železniční politika
databáze nepřípojů ČD, a. s.
odborné problémy
převzato
harmonizace podmínek v dopravě
stručně
užitečné
první čísla NŽ
vtipy
fotogalerie
stáhněte si
odkazy

P o n d ě l í
04. prosince 2023, 16:44

www.centrum.cz
BESIP - Nepozornost zabíjí

železniční politika


Stávka


Rakouští železničáři vstoupili v noci na středu 12. listopadu do časově neomezené stávky na protest proti již schválenému plánu vlády lidoveckého kancléře Wolfganga Schüssela na restrukturalizaci Rakouských spolkových drah (ÖBB). Stávka po třech dnech skončila v pátek odpoledne.

Provoz osobních i nákladních vlaků byl zastaven po celé zemi, přičemž dotčeny byly i mezinárodní spoje vedoucí přes Rakousko. Je zřejmé, že stávka značně zkomplikovala dopravu nejen v Rakousku, ale i železniční provoz v okolních státech.

Stávka byla v podstatě protestem proti rozdrobování rakouských železnic a je zřejmě předvojem jednotného protestu téměř všech evropských železničních správ vůči dopravní politice Evropské unie a členských států, kteří namísto intenzivního zavádění silničního tarifního systému, který by vedl ke zrovnoprávnění podmínek v dopravě, veškeré úsilí zaměřují na rozdrobování evropských železničních správ a snížení jejich konkurenceschopnosti vůči silniční dopravě.

Z tohoto důvodu je nutné postoj vedení Českých drah, a. s., ke stávce rakouských železničářů a jeho požadavek adresovaný ÖBB na náhradu škod způsobených stávkou za nemorální a neetický! Vedení Českých drah tímto prohlášením dokazuje, že si hledí pouze svých zájmů a že ho problémy zrovnoprávnění podmínek v dopravě a spolupráce mezi evropskými železničními správami nezajímají! Rakouské spolkové dráhy a další železniční správy považuje za konkurenční firmy, nikoliv za partnery!


Vzkaz pro vedení akciové společnosti České dráhy: STYĎTE SE! A neopovažujte se menší objem přepravy a tržeb za letošní rok zdůvodňovat touto třídenní stávkou!


19. 11. 2003, Martin NAJMAN

[CNW:Counter]

Nezávislý železničář, server o odborných a politických problémech železnice. ISSN 1214-9039

Copyright (c) 2003 - 2007  M. Najman.  Webdesign: M. Šindelář a M. Najman.  Všechna práva vyhrazena.
Redakce a technické dotazy:  redakce@nezavislyzeleznicar.info